FB
Aktuality
SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY - KULTURA, TRADICE A LUXUS

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY - KULTURA, TRADICE A LUXUS

2.12.2017

SAE patří k nejbohatším a nejmodernějším státům světa – zejména díky obrovským zásobám ropy. SAE jsou federací sedmi emirátů: Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain, Ras Al Khaimah a Fujairah. V Emirátech najdete luxusní pláže u Perského zálivu, nejmodernější a nejluxusnější hotely světa, přepychové stavby, nejvyšší budovy, výbornou arabskou kuchyni a samozřejmě i památky. V Emirátech rozhodně nemusíte mít obavy o svou bezpečnost, SAE jsou velmi bezpečnou zemí, kriminalita je zde téměř nulová.

Dubaj je nejznámějším městem i emirátem – je to město vysokých mrakodrapů, nejvyšší budovy světa Burj Khalifa, město futuristických projektů, honosných ulic, přepychu a všudypřítomného luxusu. Paradoxem je, že před padesáti lety zde nebylo skoro nic, jen pouště, chýše a beduínské vesnice. V Dubaji můžete navštívit například zastřešenou lyžařskou sjezdovku Ski Dubai – jedná se o krytý lyžařský areál, který je součástí jednoho z největších nákupních center na světě Mall of the Emirates. Dalším lákadlem pro návštěvníky je jistě největší podmořské akvárium na světě, najdete v něm více jak 33 tisíc vodních živočichů a největší sbírku žraloků písečných. Zajímavostí je, že akvárium sahá až do třetího patra nákupního centra Dubai Mall.

Nejbohatším emirátem je Abu Dhabi, jeho nejznámější památkou je mešita šejka Zayeda postavená z bílého mramoru, další unikátní stavbou je Ferrari World, rozsáhlý zábavní park ležící na umělém ostrově Yas hned vedle okruhu formule 1 – v parku je mimo jiné i nejrychlejší horská dráha na světě.

V Emirátu Ras al Khaimah si užijete pravý odpočinek u bílých písečných pláží. Emirát Fujairah je synonymem pro klidnou dovolenou a na své si zde přijdou zejména milovníci potápění.

Ať už do Spojených Arabských Emirátů pojedete za luxusem, plážemi, sluncem nebo nákupy, budete touto zemí a jejími moderními stavbami okouzleni. Toto místo si jednoduše zamilujete.

Hotely, které našim klientům velmi doporučujeme:

  • Oblast Ras al Khaimah – Hilton Ras Al Khaimah 5*, Rixos Bab al Bahr 5*, DoubleTree by Hilton Resort 5*
  • Oblast Fujairah – Hilton Fujairah 5* a Iberotel Mirama Al Aqah 5*
  • Oblast Abú Dhabi – Khalidiya Palace Rayhaan by Rotana 5*, Park Hyatt Abu Dhabi Hotel 5*
  • Dubaj – Rixos the Palm 5*, Sofitel the Palm 5*, Atlantis the Palm 5*, JA Jebel Ali Beach 5*

<p><i>Zuzana Paterová</i></p>