FB
Aktuality
ZAKYNTHOS: ,,OSTROV S TOU MODROU PLÁŽÍ Z PLAKÁTŮ“

ZAKYNTHOS: ,,OSTROV S TOU MODROU PLÁŽÍ Z PLAKÁTŮ“

30.7.2018

Menší ostrov nedaleko západního pobřeží řeckého Peloponesu láká turisty zejména ke koupání. Jónské moře je křišťálově čisté a pláže Zakynthosu zpravidla písčité s pozvolným vstupem do moře.

ostrov zakynthos, řecko

Dynamický jih

Snad nejkrásnější hledejte na jihu ostrova v zálivu u letovisek Laganas a Kalamaki. Laganas se pyšní hned několika dalšími ,,nej“. Je totiž považován za nejrušnější místo ostrova. Nespočet barů, diskoték a obchůdků vytvořili z Laganasu jedno z turisticky nejvyhledávanějších cílů těch cestovatelů, kteří se chtějí v létě bavit. Nicméně i ti, kteří preferují klidnější dovolenou, jih ostrova přiláká. V létě totiž právě sem připlouvají obrovské mořské želvy Caretta caretta, aby do písku nakladly svá vejce.

ostrov zakynthos, řecko

Romantický západ

Západní část ostrova je hornatá a nachází se zde malé zátoky a také jeskyně. Za návštěvu rozhodně stojí tzv. modré jeskyně - naprosto úchvatně zbarvené do řady modrých odstínů. Západ Zakynthosu není tolik turisticky oblíben. A právě proto jej nevynechejte při dobrodružném objevování ostrova.

ostrov zakynthos, řecko

Rodiny s dětmi

Zakynthos je rozhodně vhodný pro rodiny s dětmi. Jižní část ostrova je oblíbená z hlediska písčité pláže s pozvolným vstupem, doporučujeme však spíše letovisko Kalamaki, které je oproti sousednímu Laganasu klidnější. Cesta z letiště zabere chvilku a navíc blízká přítomnost letadel a výskyt obřích želv budou pro děti určitě báječnou atrakcí. Mnoho hotelů na Zante nabízí vodní atrakce a další zázemí pro nejmenší návštěvníky.