FB
Aktuality
ZANZIBAR - PROČ NAVŠTÍVIT OSTROV, KTERÝ VONÍ KOŘENÍM?

ZANZIBAR - PROČ NAVŠTÍVIT OSTROV, KTERÝ VONÍ KOŘENÍM?

30.6.2018

Malý ostrov při pobřeží Tanzanie nabízí úchvatné koupání v Indickém oceánu a ubytování v kvalitních hotelových komplexech citlivě zasazených v dechberoucí zeleni. A ještě mnohem více!

zanzibar

Příroda jako v ráji

Všudypřítomná svěže zelená příroda působí skutečně jako balzám na duši v čele s palmami a baobaby. V přírodní rezervaci Jozani Forest se můžete kochat původní nedotčenou přírodou ostrova včetně zajímavých mangrove. Při populárním výletu Spice Tour se na farmě dozvíte opravdu mnoho informací o pěstování koření. Pokud Vás více láká podmořský svět, popadněte šnorchl a hurá pod vodu! Je na co se dívat z lodi i z pláže. Například v zátoce Kizimkazi v jihovýchodní části ostrova je pravděpodobnost vidění delfína až 80%.

Mrazivá historie

Zanzibar byl v minulosti významným překladištěm otroků. V místech bývalého trhu s otroky v hlavním městě Stone Town je možno se o historii otroctví dozvědět více. Hlavní město ostrova je spojeno i se jménem legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho, který se zde narodil. Historické jádro města je pod záštitou UNESCO a nabízí další řadu poutavých památek. Už jste slyšeli o Domu zázraků?

zanzibar

Zanzibar. A kam dál?

Pokud se opravdu stane, že se Zanzibaru nabažíte do sytosti, můžete jej využít jako výchozí bod k dalším výletům. K ostrovu náleží i řada menších ostrůvků, podstatně méně zasažených cestovním ruchem. Pojďte objevovat Pembu vonící po hřebíčku, Mafii chutnající po kešu nebo Changu, kde naleznete ruiny bývalého vězení, mezi nimiž bloudí obří želvy.

Z ostrova je možno podniknout i pevninské safari do mnoha tanzanských národních parků.

Kdy na Zanzibar

Kdykoli! Nejtepleji je zde v lednu až březnu s teplotami okolo 32-33°, naopak nejnižší teplotu zhruba 28° ukazuje teploměr v červenci a srpnu. Teplota oceánu během roku neklesá pod 25°. Nejideálnější období pro dovolenou je říjen-duben, kdy se dá vyhnout většímu množství srážek. Nebojte, pokud Vás déšť na ostrově během roku překvapí, rychle přejde a příjemně pročistí vzduch.

Dovolená na ostrově

Část východního pobřeží ostrova se vyznačuje znatelným odlivem, kdy oceán ustoupí dokonce jeden až dva kilometry od pobřeží. Nabízí tak možnost nezapomenutelných procházek. Mezi nejkrásnější pláže patří sever a severozápad ostrova, kde je odliv téměř neznatelný. Dovolujeme si nabídnout několik tipů na 5* hotelový resort na Zanzibaru.

Pro nabídku na míru nás neváhejte kontaktovat.

zanzibar